O sesjach

Więcej o retuszu w punkcie 7

Wszystkie sesje odbywają się w naszym przytulnym studio, które mieści w Gdyni – Chwarzno.
Podczas sesji w naszym studio zawsze panuje miła i swobodna atmosfera. Dostosowujemy się do potrzeb i oczekiwań naszych klientów i dbamy o to, żeby każdy wyszedł od nas zadowolony.

Poniżej lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących sesji:

1.Gdzie dokładnie mieści się studio?
Znajdujemy się przy ul. Amona 40Ł w Gdyni – Chwarzno (wejście jest od ul. Jowisza).

2.Na jakim sprzęcie pracujemy?
Pracujemy tylko na profesjonalnym sprzęcie. Fotografujemy pełnoklatkowym w pełni wyposażonym aparatem Canona. Korzystamy z nowoczesnego oświetlenia błyskowego, które pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych – więc bez problemu możemy uchwycić Twoje dziecko w ruchu. W przypadku sesji noworodkowych wykorzystujemy stałe światło. Do retuszu wykorzystujemy tablet graficzny VACOM i pracujemy na profesjonalnych programach graficznych z pakietu Adobe. A Wasze zdjęcia oglądamy i opracowujemy na specjalnie stworzonych do tego monitorach graficznych, które zapewniają precyzję obrazu i koloru. W 2016 roku przeprowadziliśmy gruntowny remont studia pod kątem ogrzewania podłogowego, sesja odbywa się na ciepłej podłodze z naturalnego dębu.

3. Jak i z jakim wyprzedzeniem trzeba zarezerwować sesję?
Na sesję należy umawiać się telefonicznie pod nr 502 371 054, lub korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie.
W  przypadku sesji noworodkowych na sesję najlepiej umówić się jeszcze przed przyjściem dziecka na świat. Natomiast w przypadku pozostałych sesji termin ustalimy podczas kontaktu, lecz prosimy zachować minimum tydzień wyprzedzenia.

4. Jaki jest najlepszy wiek na wykonanie sesji dziecka?
Wyjątkowy urok mają sesje noworodkowe. Najlepszym okresem na wykonanie takiej sesji to pierwsze dwa tygodnie życia, kiedy to dzieci najmocniej śpią, co ułatwia nam ułożenie je w urocze pozycje. Im dziecko starsze tym sen staje się mniej głęboki i trudniej już będzie osiągnąć tak zadowalające rezultaty jak w okresie wcześniejszym.
Kolejnym dobrym momentem na wykonanie sesji jest okres kiedy dziecko zaczyna siedzieć, jest komunikatywne i dużo się śmieje, czyli mniej więcej ok. 6/7 miesiąca życia.
Na sesje zapraszamy również starsze dzieci, całe rodziny, a także dorosłych.

5. Jak się przygotować do sesji? Co ze sobą zabrać?

Przygotowując się do sesji dziecięcej warto zabrać ze sobą kilka zestawów ubranek, ulubione zabawki oraz kocyki. W naszym studio cały czas pojawiają się nowe akcesoria oraz ubranka do zdjęć, także na pewno każdy znajdzie coś dla swojego malucha, z reguły sami przygotowujemy kilka aranżacji po uprzednim skonsultowaniu tego z klientem. Oczywiście mamy lustro i mały kącik w którym każdy z naszych klientów może poprawić swój wygląd.

6. Ile trwa sesja? Ile dostajemy zdjęć?
Jesteśmy elastyczni dlatego przygotowaliśmy dla Was ofertę, w której znajdziecie różne opcje sesji. Zawsze robimy jednak więcej zdjęć niż przewiduje wybrany pakiet, żebyście mogli wybrać ujęcia, które najbardziej Wam się podobają. Przy sesjach dziecięcych i noworodkowych wszystko zależy od humoru dziecka i ilości wybranych stylizacji.

7. Czy zdjęcia są poddane obróbce/ retuszowi? Czy pliki które dostajemy są jakoś zabezpieczone przed wydrukami?
Zdjęcia są zawsze starannie selekcjonowane, retuszowane i opracowywane. Nie oddajemy surowych zdjęć. Korzystamy z oprogramowania firmy Adobe – do wywoływania korzystamy z programu Lightroom, który pozwala na precyzyjne opracowanie już na poziomie wywoływania fotografii. Do retuszu i postprodukcji korzystamy z programu Photoshop który opanowaliśmy do perfekcji. U nas zdjęcia wykonuje doświadczony fotograf, opracowaniem zdjęć, retuszem i postprodukcją zajmuje się grafik. Dlatego nie musicie się martwić, jeśli na skórze Waszej lub Waszego dziecka pojawi się coś niepożądanego. Otrzymujecie od nas gotowe pliki, które nie są zabezpieczone przed wydrukami w labach, oraz nie posiadają logo. Polecamy jednak zamówienie odbitek i innych wydruków – fotoobrazów, wydruków wielkoformatowych, fotoksiążek – bezpośrednio u nas.

8. Kto dokonuje wyboru zdjęć z sesji? Ile czeka się na gotowe zdjęcia?
Po wykonaniu sesji, wstępnie opracowujemy zdjęcia powstałe podczas sesji, następnie zapraszamy Was, abyście mogli je obejrzeć i wybrać te, które chcecie otrzymać. Wybrane zdjęcia poddajemy szczegółowej obróbce. Termin realizacji zależy od okresu.

9. Czy można zamówić sesje w prezencie?
Oczywiście! Przygotowaliśmy specjalne vouchery prezentowe, które możecie ofiarować dowolnej osobie z każdej okazji.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress