Nasza historia

Foto Miruś jest firmą rodzinną, z tradycją sięgającą 1948 roku. Wciąż się rozwijamy i idąc z duchem czasu wprowadzamy najnowsze technologie by zapewnić Państwu najwyższą jakość z zachowaniem przystępnych cen. Jednocześnie dbamy o przyjazną atmosferę, traktując każdego klienta z należytym szacunkiem. Zapraszamy do naszego punktu, który znajduje się w uroczej, otoczonej lasem dzielnicy Chwarzno w Gdyni.

Dlaczego Foto Miruś?

Zdajemy sobie sprawę, że nazwa Foto Miruś nie przystaje do dzisiejszych czasów, jesteśmy jednak z nią związani daleko sięgającą tradycją, którą szanujemy. Pasję fotografowania zapoczątkował w rodzinie Andrzej Męcik, który otworzył zakład fotograficzny w Zawierciu w roku 1899, jego syn Roman poszedł w ślady ojca i kontynuował rodzinną tradycję.

Foto Miruś istniał w Gdyni od zawsze, co zapewne pamięta doskonale wielu mieszkańców naszego pięknego miasta. Zakład został założony pod tą nazwą w roku 1945 przez Jadwigę i Romana Męcik w Jaworze k. Wrocławia i dopiero trzy lata później został ostatecznie przeniesiony do Gdyni, gdzie przez długie lata funkcjonował w budynku przy ulicy Starowiejskiej 43. Po śmierci Romana w 1974 r. zakład prowadziła sama Jadwiga, jako mistrz fotografii rozpoczęła szkolenie uczniów w tym zawodzie. Nazwa zakładu pochodzi od imienia syna Jadwigi i Romana – Mirosława Męcika.

Odsłuchaj wywiadu o Foto Mirusiu z Romanem Męcikiem z 1974 roku

Lata 90′ – zmuszeni do przeprowadzki

Obecna właścicielka, Elżbieta Deja, córka Jadwigi i Romana, rozpoczęła pracę w firmie rodziców trzy lata po śmierci ojca. Niestety w 1994 r. budynek, w którym mieścił się zakład, został przeznaczony do rozbiórki. Firmę zamknięto, a na jej miejscu powstał biurowiec Atrium. Po roku przerwy Elżbieta Deja powołała do życia Studio Fotograficzne „Miruś”, które mieści się aktualnie w Gdyni Chwarznie przy ulicy Amona 40 Ł.

Co teraz?

W 2016 roku firma oficjalnie zmieniła nazwę na STUDIO FM i oprócz usług fotograficznych oferuje bardzo szeroki zakres usług poligraficznych. Natomiast nazwa Foto Miruś, stała się dla nas odrębną marką, której dobre imię z szacunkiem dla tradycji wciąż pielęgnujemy, czego efektem jest strona na której się Państwo znajdują. Firma prężnie się rozwija, zatrudniając nowych pracowników i inwestując w najnowszy sprzęt, aby zapewnić profesjonalne usługi na najwyższym poziomie.

 Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress